Μαρ 20

Φωτογραφίες

Ιαν 13

ΚΑΝΟΝΙΚΗ ΛΕΙΤΟΥΡΓΊΑ ΤΟΥ ΙΕΚ ΚΟΥΦΑΛΙΩΝ 14/1/2019

Με βάση την παρακάτω ανακοίνωση του Δήμου Χαλκηδόνος το ΙΕΚ ΚΟΥΦΑΛΙΩΝ αύριο Δευτέρα 14/1/2019 θα λειτουργήσει κανονικά

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΤΟΥ ΔΗΜΟΥ ΧΑΛΚΗΔΌΝΟΣ

Ο Δήμος Χαλκηδόνος ανακοινώνει πως αύριο Δευτέρα 14 Ιανουαρίου 2019 θα
λειτουργήσουν κανονικά οι Σχολικές Μονάδες όλων των βαθμίδων (Α/θμιας
και Β/θμιας εκπαίδευσης), καθώς και οι Δημοτικοί παιδικοί και
βρεφονηπιακοί σταθμοί.
Συνεργεία του Δήμου Χαλκηδόνος έχουν φροντίσει για την πρόσβαση στα
σχολεία (με τη δημιουργία διαδρόμων και τη ρίψη αλατιού, ενώ ακόμη αλάτι
υπάρχει και στις εισόδους), παρ΄όλα αυτά ο συνεχιζόμενος παγετός δεν
επιτρέπει το ολικό λιώσιμο των πάγων στις σχολικές αυλές, γι’αυτό
συστήνεται ιδιαίτερη προσοχή, τόσο στις μαθήτριες και του μαθητές, όσο
και στο εκπαιδευτικό προσωπικό.
Τα συνεργεία του Δήμου θα συνεχίσουν τις παρεμβάσεις τους, όπου κρίνεται
απαραίτητο και αναγκαίο, καθώς από το λιώσιμο του χιονιού τις
μεσημβρινές ώρες δημιουργούνται συνεχώς νέα σημεία παγετού.
Αν, παρ’όλα αυτά κάποιος Δ/ντής ή Δ/ντρια εντοπίσει προβλήματα,
παρακαλείται να επικοινωνήσει άμεσα με τις υπηρεσίες του Δήμου για την
αποκατάσταση τους.

Διάβασε περισσότερα »

Ιαν 11

Πρόγραμμα μαθημάτων από14/1/2019 έως 18/1/2019

Για να δείτε το πρόγραμμα της επόμενης εβδομάδας από 14/1/2019 έως 18/1/2019 μαζί με τις αναπληρώσεις κάντε κλικ εδώ

Ιαν 10

Ανακοίνωση για τη λειτουργία του ΙΕΚ ΚΟΥΦΑΛΙΩΝ για την Παρασκευή 11/1/2019

Σας ενημερώνουμε ότι το ΙΕΚ ΚΟΥΦΑΛΙΩΝ θα παραμείνει κλειστό αύριο Παρασκευή 11/1/2019 σύμφωνα με την παρακάτω ανακοίνωση του Δήμου Χαλκηδόνος:

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΤΟΥ ΔΗΜΟΥ ΧΑΛΚΗΔΌΝΟΣ

Σύμφωνα με την υπ’αρ. Πρωτ.32/10-01-2019 (ΑΔΑ:Ω6ΡΗ7ΛΛ-2ΤΛ) απόφαση της Αντιπεριφερειάρχη Μ.Ε.Θ. κυρίας Πατουλίδου και λόγω των έκτακτων και επικίνδυνων καιρικών φαινομένων που επικρατούν, καθώς και για λόγους πρόληψης και ασφάλειας, τα σχολεία όλων των βαθμίδων (Α/θμιας και Β/θμιας εκπαίδευσης) του Δήμου Χαλκηδόνος θα παραμείνουν κλειστά την Παρασκευή 11 Ιανουαρίου 2019.

Σημειώνεται, πως οι Δημοτικοί παιδικοί και βρεφονηπιακοί σταθμοί του Δήμου Χαλκηδόνος θα λειτουργήσουν κανονικά.

Για την επόμενη εβδομάδα θα υπάρξει σχετική ανακοίνωση, αφού εκτιμηθούν εκ νέου η κατάσταση των Σχολικών Μονάδων και οι επικρατούσες καιρικές συνθήκες.

Ιαν 09

Λειτουργία του ΙΕΚ ΚΟΥΦΑΛΙΩΝ για την Πέμπτη 10/1/2019

Σύμφωνα με νέα ανακοίνωση του Δήμου Χαλκηδόνος αύριο Πέμπτη 10/1/2019 το ΙΕΚ ΚΟΥΦΑΛΙΩΝ θα είναι κλειστό.

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ του Δήμου Χαλκηδόνος

Κατόπιν του νέου κύματος κακοκαιρίας που πλήττει την περιοχή της Κεν. Μακεδονίας και σύμφωνα με το σημερινό δελτίο πρόγνωσης των καιρικών φαινομένων της Ε.Μ.Υ., καθώς και για λόγους πρόληψης και ασφάλειας, τα σχολεία όλων των βαθμίδων του Δήμου Χαλκηδόνος θα παραμείνουν κλειστά αύριο Πέμπτη 10 Ιανουαρίου 2019.

Σημειώνεται, πως η ίδια απόφαση ισχύει και για τους Δημοτικούς παιδικούς και βρεφονηπιακούς σταθμούς του Δήμου Χαλκηδόνος.

Για τις επόμενες ημέρες θα υπάρξει νέα ανακοίνωση, αφού εκτιμηθούν η κατάσταση των Σχολικών Μονάδων και οι επικρατούσες καιρικές συνθήκες.

Τέλος, ο Δήμος Χαλκηδόνος συστήνει στους Δημότες (πεζούς και οδηγούς) να αποφύγουν τις άσκοπες μετακινήσεις για λόγους ασφαλείας. Το προσωπικό του Δήμου, μαζί με μηχανήματα ιδιωτών, καταβάλλει κάθε δυνατή προσπάθεια για την αντιμετώπιση των φαινομένων.

Ιαν 08

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΓΙΑ ΤΗ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΤΟΥ ΙΕΚ ΚΟΥΦΑΛΙΩΝ ΓΙΑ ΑΥΡΙΟ ΤΕΤΑΡΤΗ 9/1/2019

Σύμφωνα με νέα ανακοίνωση του Δήμου Χαλκηδόνος λόγω του σημερινού έκτακτου δελτίου επιδείνωσης των καιρικών φαινομένων της Ε.Μ.Υ. και κατόπιν του συνεχιζόμενου ολικού παγετού που πλήττει την περιοχή της Κεν. Μακεδονίας το ΙΕΚ Κουφαλίων θα παραμείνει κλειστό και αύριο Τετάρτη 09 Ιανουαρίου 2019.

Ιαν 08

ΝΕΑ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΓΙΑ ΤΗ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΤΟΥ ΙΕΚ

Σύμφωνα με νέα έκτακτη ανακοίνωση του Δήμου Χαλκηδόνος σήμερα Τρίτη 8/1/2019 δεν θα γίνουν μαθήματα στο ΔΙΕΚ Κουφαλίων ενώ η Γραμματεία θα λειτουργήσει κανονικά.

Ιαν 07

ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΤΟΥ ΙΕΚ ΚΟΥΦΑΛΙΩΝ

Σύμφωνα με ανακοίνωση του Δήμου Χαλκηδόνος το ΙΕΚ Κουφαλίων θα λειτουργήσει κανονικά αύριο Τρίτη 8/1/2019.

Ιαν 07

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

ΤΟ ΙΕΚ ΚΟΥΦΑΛΙΩΝ ΘΑ ΠΑΡΑΜΕΙΝΕΙ ΚΛΕΙΣΤΟ ΣΗΜΕΡΑ ΔΕΥΤΕΡΑ 7 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ 2019 ΛΟΓΩ ΤΟΥ ΙΣΧΥΡΟΥ ΠΑΓΕΤΟΥ
ΠΑΡΑΚΑΛΟΥΜΕ ΝΑ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΕΙΤΕ ΤΗΝ ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΑ ΜΑΣ ΓΙΑ ΝΕΑ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ.

Δεκ 20

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΓΙΑ ΤΙΣ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΩΝ

Σας ενημερώνουμε, πως με απόφαση της Γενικής Γραμματείας Δια Βίου Μάθησης, το Δ.ΙΕΚ Νέων Κουφαλίων θα παραμείνει κλειστό από τη Δευτέρα 24/12/2018 έως την Κυριακή 06/01/2019. Τα μαθήματα θα ξεκινήσουν και πάλι τη Δευτέρα 07/01/2019.
Η Διεύθυνση και το διοικητικό προσωπικό του Δ.ΙΕΚ Κουφαλίων σας εύχονται Καλά Χριστούγεννα και ευτυχισμένο το έτος 2019.

Οκτ 18

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑΣ ΑΠΟ 22/10/2018 ΈΩΣ 26/10/2018

Για να δεfτε το πρόγραμμα κάντε κλικ εδώ

Παλαιότερα άρθρα «